Играчот на Барса го промаши автобусот: „Изгледа дека сакам да заминам што поскоро“

Loading...

После неделната победа над Тотенхем, Алеикс Видал го промаши автобусот на Барса.

Кога сфати дека е во погрешен автобус, се насмевна и излезе, а потоа им рече на новинарите: „Веројатно прерано ги спакував куферите.

Инаку, за Видал нема место во тимот на Барса и се наоѓа на трансфер листата, па набрзо би можел да ги напушти редовите на каталонскиот тим.

извор: supersport.mk

Loading...

Comments are closed.