Старец нападнал девојче во Прилеп

Loading...

Нападите врз малолетниците станаа секојдневие во нашата држава.

Овој пат пет годишно девојче било  нападнато вчера додека си играла на улица.

Од полицијата информираат дека 33- годишна жена пријавила дека додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улицата „Никола Карев“, С.Ч.(70) врз детето извршил полови дејствија.

По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

Loading...

Comments are closed.