„Симсонови“ најдобра цртана серија на сите времиња

Печати    Email

Објавено : Среда, 25 Септември 2013

Автор:  

Препорачано
Американското списание „tv guide“ состави листа на 10 најдобри цртани серии на сите времиња, на која првото место го зазеде култното семејство Симсон.

Јунаците на Мет Гренинг-Хомер, Марџ, Барт, Лиса и Меги, чии авантури се прикажуваат на телевизијата од 1987 година, на овој начин добија уште едно ласкаво признание.

На второ место се најде уште едно прославено анимирано семејство, праисториското семејство Кременко, а на третото место е лудото друштво „Lonney Tunes“

Четвртото и петто место го зазедоа две симпатични кучиња, „Снупи“ и „Скубиду.

Најнови

»Кралицата на попот Мадона го прослави 56 роденден со геј журка

»Заразени со ебола избегале од болница во Либерија

»Туристички брод полн со странци потона во Индонезија

»Србија доби една милијарда долари помош од Арапските Емирати!

»Едвард Сноуден: Водачот на Исис, Абу Бакр Ал Багдади е обучуван од израелската Мосад

»Денес и утре температурите во Македонија до 40 степени!

»Двајца убиени, двајца ранети во кафуле во Вевчани.Убиецот уапсен!

»Самоубиство во Кисела вода – тинејџерка се фрлила од зграда

(C) 2013 www.mkinfo.mk - Сите права се заштитени