Уште една потврда дека големината е важна

Студијата, во која се вклучени 105 млади Австралијанци покажа, дека на жените им се повеќе атрактивни  мажи со голем пенис во однос на оние кои имаат мал “пакет” во гаќите.

Истражувачите од универзитетот Монаш и Австралискиот национален универзитет, вклучувајќи го и водителот Брајан Маутза на универзитетот во Отава, на изпитаниците им се покажани слики со голи мажи кои имале различна висина, тежина и големина на пенис, тие побарале да ја оценат нивната привлечност на скала од 1-7.

Испитаниците ги оцениле мажите со широки раменици и тесни колкови со највисока оцена а по нив била најважна големината на пенисот и висината.

Високите мажи со голем пенис испитаниците ги оцениле повеќе атрактивни од ниските мажи со голем пенис. Високите мажи со голем пенис им биле поатрактивни од ниските мажи со голем пенис , вели healthland.time.com.

Најнови

»Конечно: Српска старлета сними домашно видео!

»Секси стомачни: Карлеуша или Станија, која е подобро градена? (ФОТО)

»Се разведуваат Адријана Лима и Марко Јарич?

»Шокирана: Сека Алексиќ доби од сопругот мерцедес од 100.000 евра! (ФОТО)

»Полошкиот владика повика да се гласа за власта?!

»Вардар го договори Хрватот Блаженко Лацковиќ за следните три сезони

»Смешна борба за залче: Две кучиња делат еден сладолед (ВИДЕО)

»Се одложува вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје?

(C) 2013 www.mkinfo.mk - Сите права се заштитени