Топ 10 зелени фустани за пролет/лето 2013

Барем еден зелен фустан мора го имате во плакар оваа сезона! За да ви олесниме - ви носеме 10 предлози од полиците на најпопуларните high-street брендови.

 Приказната за зелената боја оваа сезона нема да заврши на military нијанси, каква што е супер-модерната темно-кафена боја. И тоа е добра вест, бидејќи иако темно-кафената симболизира тропски дух, летото сепак носи весели нијанси и не е осудено само на војнички стил. А зелената, бојата на природата, која докажано делува на опуштањето, има што да се понуди!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Најнови

»Кралицата на попот Мадона го прослави 56 роденден со геј журка

»Заразени со ебола избегале од болница во Либерија

»Туристички брод полн со странци потона во Индонезија

»Србија доби една милијарда долари помош од Арапските Емирати!

»Едвард Сноуден: Водачот на Исис, Абу Бакр Ал Багдади е обучуван од израелската Мосад

»Денес и утре температурите во Македонија до 40 степени!

»Двајца убиени, двајца ранети во кафуле во Вевчани.Убиецот уапсен!

»Самоубиство во Кисела вода – тинејџерка се фрлила од зграда

(C) 2013 www.mkinfo.mk - Сите права се заштитени