Циркус: Јелена Розга ја ископира Северина? (Фото)

  Не е прв пат да во целиот регион медиумите ги споредуваат делата на двете хрватски звезди Северина Вучковиќ и Јелена Розга со коментарите дека заносната плавуша наоѓа инспирација од постарата колешка, а во прилог на самата вест ви претставуваме фотографии слични со спотот на Северина Вучковиќ насловен „Добродошао у клуб“.

 

Заносната плавуша за потребите на спотот се сликаше во црно-бела издание со расчупана коса седната на столица со видно загрижен поглед, а истото се поклопува на снимениот спот на Северина од пред неколку месеци .

Сепак ова не е прв пат да се поклопуваат вкусовите на двете хрватски звезди кога се во прашање музиката и некоја комбинација на облека. Останува само прашањето дали е ова борба околу тоа кој подобро ќе ископира или чиста случајност само тие двете знаат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Најнови

»Кралицата на попот Мадона го прослави 56 роденден со геј журка

»Заразени со ебола избегале од болница во Либерија

»Туристички брод полн со странци потона во Индонезија

»Србија доби една милијарда долари помош од Арапските Емирати!

»Едвард Сноуден: Водачот на Исис, Абу Бакр Ал Багдади е обучуван од израелската Мосад

»Денес и утре температурите во Македонија до 40 степени!

»Двајца убиени, двајца ранети во кафуле во Вевчани.Убиецот уапсен!

»Самоубиство во Кисела вода – тинејџерка се фрлила од зграда

(C) 2013 www.mkinfo.mk - Сите права се заштитени